Serial
Name
Honors
Country
Digital Section
Total Digital Images
Payment
1 GABRIELE DELLANAVE USA 5 20
2 NENAD BOROJEVIC AFIAP, F1, 2ND IN SERBIA Serbia 5 20
3 RHODRI PHILLIPS Wales 4 16
4 SHIU GUN WONG HON.FRPS, FPSA, FBIPP Hong Kong 3 12
5 MINH NGUYEN MICS MPSO USA 4 16
6 RUDI FONTEIJNE PSA GOLD- GOOD LIGHT Netherlands 5 20
7 TREVOR WOODS EFIAP APAGB England 5 20
8 MARGARET ANDERSON LPSNZ New Zealand 4 16
9 H. S. BYAKOD 00 India 5 20
10 ROY KILLEN EFIAP, GMPSA/B Australia 5 20
11 DAVID KEEL EFIAP/P England 5 20
12 MARY HORN USA 5 19
13 MARC ANAGNOSTIDIS APSA,GMPSA/S,EFIAP France 2 8
14 GOTTFRIED CATANIA AFIAP PPSA GPU CR4 VIP2 C Malta 5 19
15 MALCOLM JENKIN EFIAP/D3 GMPSA/G England 5 20
16 BARBARA JENKIN RPS EFIAP/D2 GMPSA/G England 5 20
17 ROBIN LUO Canada 5 20
18 ISTVAN KEREKES EFIAP/D3 Hungary 5 20
19 GREG MCMILLAN AAPS, LAPS Australia 3 12
20 LEE ENG TAN AFIAP, MPSA, MPSA2 Singapore 5 20
21 ALEXANDER HOCHHAUS AFIAP Germany 5 20
22 CYRIL KWOK KEUNG LEUNG EPSA, HON.CPE Hong Kong 2 8
23 MINHDUNG TRAN PSO USA 4 16
24 LEWIS K. Y. CHOI GMPSA, EFIAP/S, ESFIAP Hong Kong 5 20
25 TERRY WALTERS EFIAP, PPSA England 5 20
26 PRAMOD GOVIND SHANBHAG ARPS EFIAP/SILVER EPSA India 4 16
27 YONGXIONG LING Australia 5 20
28 DANNE JOHANSEN EFIAP/P - PPSA - GPU CR2 Denmark 5 20
29 OLE SUSZKIEWICZ GMPSA, MFIAP, EFIAP/D3 Denmark 5 20
30 JIAN ZHONG ZHANG China 3 12
31 MIRANDA SIU Canada 5 20
32 YAN WONG China 5 20
33 PHILLIP KWAN GMPSA/P, FRPS Canada 5 20
34 JIN HUAT YEOH Malaysia 5 20
35 SREERAM NAINI Zimbabwe 4 16
36 SUE MARTIN Australia 5 20
37 MARIANNE HOFFMANN MPSA, EFIAP Germany 5 20
38 STEVE REYNOLDS FIPF, EPSA, EFIAP/P England 2 8
39 FERIDUN KISMET EFIAP/B-CR4-HIUP-BEPSS Turkey 5 20
40 REINHARD ENGFER EFIAP, EPSA, EM.IIWF Germany 4 16
41 KIM-PHENG SIM Singapore 5 20
42 IAN LEDGARD EFIAP/P, GMPSA, BPE1 Wales 5 20
43 WEI YE MPSA GMCIIOS GMABRP China 5 20
44 JIANGCHUAN TONG China 3 12
45 KAI ZHENG China 5 20
46 DUSHYANT MALHOTRA India 1 4
47 DIBYENDU CHATTERJEE WPAI BRONZE India 5 20
48 LÊ HỮU THIẾT Vietnam 5 20
49 YUK FUNG GARIUS HUNG PPSA, AFIAP Hong Kong 5 20
50 JAN-THOMAS STAKE MFIAP, EFIAP/D3, GMPSA Sweden 5 20
51 RAJ KUMAR JAIN India 5 20
52 JINGRU LUO MPSA EPSA PPSA USA 5 20
53 RICHARD BAILEY USA 3 12
54 DANLEI YE GMPSA,SPSA,ARPS Canada 5 20
55 BOB CHIU MPSA,GPSA,ARPS USA 5 20
56 ETIENNE KINNAER Belgium 5 20
57 CHUN-JEN CHANG Taiwan 2 8
58 XIAOYUE YAN PPSA China 4 16
59 HERDIS HALVAS-NIELSEN MPSA, GPU CR3, WPAI BRONZ Germany 5 20
60 JEAN CLAUDE BACLE France 2 8
61 DAVID COWSILL England 5 20
62 XIAOMEI XU China 5 20
63 KAI LON TANG GMPSA, EFIAP/D1 Macau 5 20
64 SNIGDHA KAR AFIAP, AFIP, HON.CPE, India 5 20
65 SANDIPAN KAR AFIAP,AFIP,HON.PESGSPC India 5 20
66 WOLFGANG SCHWEDEN EFAIP, GMPSA Germany 5 20
67 UMBERTO DERAMO AFIAP EPSA GPUCR3 Italy 5 20
68 ALAIN MORATA EFIAP/S GPUCR3 GPUHERMES France 5 20
69 GREG PACTON USA 2 8
70 URS JENZER AFIAP Switzerland 3 12
71 DANIEL LYBAERT EFIAP/D3 Netherlands 5 20
72 CHRIS WHITTY England 5 20
73 RENE VAN ECHELPOEL PPSA Belgium 2 8
74 ARTIST RAJNANDINI WON FIRST PRIZE, WINNER O India 5 20
75 SOUNAK BANERJEE EFIAP/B, EFIP/G, FAPU India 5 20
76 WEI FU Thailand 5 20
77 BAPPADITYA KUNDU India 5 20
78 VASILIS KAZEPIDIS EFIAP/B,GPU CR3,GPU VIP1 Greece 5 20
79 ASIM KUMAR CHAUDHURI EFIAP,EFIP India 5 20
80 CHAN SENG TANG GMPSA, EFIAP/D1 Macau 5 20
81 JOHN R. EAST MPSA EFIAP/B Cyprus 3 12
82 DEVARAJASETTY S KIKKERI India 5 20
83 NANCY YOK SIM LAM Canada 5 20
84 VINAYA MATHEWS FFIP, EFIAP India 5 20
85 MARGARET BOIKE APSA MPSA USA 5 20
86 WONG SIEW HEONG Malaysia 4 16
87 THAN NGUYEN EVAPA/G , EFIAP/P , EPSA Vietnam 5 20
88 STEVEN STAVRI PPSA. AFIAP Cyprus 5 20
89 TIN SANG CHAN Canada 2 8
90 WOODPECKER HUANG GAPS Taiwan 4 16
91 KOSTAS CHALKIADAKIS MPSA2, BPSA, MFIAP/P, GPU Greece 5 20
92 ROBERT DAVIS PPSA USA 5 20
93 HEIN HTET ARPS, MPSA, HERMES Singapore 5 20
94 YIPING XU Australia 5 20
95 TECK BOON LIM Singapore 5 20
96 BARUN SINHA India 5 20
97 ARNALDO PAULO CHE Hong Kong 5 20
98 DIBAKAR ROY AFIAP, AFIP, HON.CPE India 5 20
99 BISWANATH SINHA EH.ISF, A.ICS, GPU.CR2 India 3 12
100 SATHYANARAYANA C.R. EFIAP.,ARPS.,FICS., India 5 20
101 LUC STALMANS EFIAP-EPSA Belgium 5 20
102 HANSA TANGMANPOOWADOL C*MOL, GPU CR@, G.APS Thailand 5 20
103 MRINAL SEN India 5 20
104 MOHAMMAD NAWAZ India 5 19
105 ANUPAM CHAKRABORTY GPU CR1 India 5 20
106 NILENDU BANERJEE GPU CR1, CMOL, RISF 2 India 5 20
107 ALEKSANDAR TOMULIC EFIAP Croatia 5 20
108 LING GYI CHAO Taiwan 4 16
109 VIVEK KALLA India 4 16
110 SA KIM TRAN USA 5 20
111 RANAJABEEN NAWAB India 5 20
112 VENKATESH BS India 5 20
113 CHING CHING CHAN AFIAP Hong Kong 5 20
114 ERUKULLA VEERESHAM India 4 16
115 ANITHA MYSORE EFIAP, EPSA, GPU CR3 India 5 20
116 RAGHAVENDRA JOSHI EPSA, AFIAP India 5 20
117 RAJAT DAWN EFIP , AFIAP , PPSA India 5 20
118 SAMIR KUMAR SAMANTA India 5 20
119 GANGADHAR AG India 5 20
120 JINESH PRASAD AFIP, HON.CPE India 5 20
121 ABHIJIT DAS AFIP India 5 19
122 TAPAS KUMAR PAUL MPSA, EFIAP, EFIP India 5 20
123 SRIMANTA RAY AFIP India 5 20
124 JOSEF KASTNER Austria 5 20
125 NARAYANASWAMY K M ARPS,EFIAP,FFIP,PPSA,APSA India 5 17
126 BISWAPRIYO KUNDU India 5 20
127 SUBRAMANYA CK India 3 12
128 SHIRISH JHAVERI EFIAP, EPSA, EIUP India 5 20
129 NILADRI DHARA AFIP India 5 20
130 BARBARA SCHMIDT MPSA, EFIAP/B, GPU CR4 VI Germany 5 20
131 UDAYAN SANKAR PAL EFIAP, PPSA, HONAVTVISO India 5 20
132 SHERIBELLE KARPER USA 2 5
133 MITHUN PRAKASH PRABHU AFIP QPSA India 5 20
134 S CHANDRASHEKAR AFIAP India 5 20
Name
Payment
GABRIELE DELLANAVE
NENAD BOROJEVIC
RHODRI PHILLIPS
SHIU GUN WONG
MINH NGUYEN
RUDI FONTEIJNE
TREVOR WOODS
MARGARET ANDERSON
H. S. BYAKOD
ROY KILLEN
DAVID KEEL
MARY HORN
MARC ANAGNOSTIDIS
GOTTFRIED CATANIA
MALCOLM JENKIN
BARBARA JENKIN
ROBIN LUO
ISTVAN KEREKES
GREG MCMILLAN
LEE ENG TAN
ALEXANDER HOCHHAUS
CYRIL KWOK KEUNG LEUNG
MINHDUNG TRAN
LEWIS K. Y. CHOI
TERRY WALTERS
PRAMOD GOVIND SHANBHAG
YONGXIONG LING
DANNE JOHANSEN
OLE SUSZKIEWICZ
JIAN ZHONG ZHANG
MIRANDA SIU
YAN WONG
PHILLIP KWAN
JIN HUAT YEOH
SREERAM NAINI
SUE MARTIN
MARIANNE HOFFMANN
STEVE REYNOLDS
FERIDUN KISMET
REINHARD ENGFER
KIM-PHENG SIM
IAN LEDGARD
WEI YE
JIANGCHUAN TONG
KAI ZHENG
DUSHYANT MALHOTRA
DIBYENDU CHATTERJEE
LÊ HỮU THIẾT
YUK FUNG GARIUS HUNG
JAN-THOMAS STAKE
RAJ KUMAR JAIN
JINGRU LUO
RICHARD BAILEY
DANLEI YE
BOB CHIU
ETIENNE KINNAER
CHUN-JEN CHANG
XIAOYUE YAN
HERDIS HALVAS-NIELSEN
JEAN CLAUDE BACLE
DAVID COWSILL
XIAOMEI XU
KAI LON TANG
SNIGDHA KAR
SANDIPAN KAR
WOLFGANG SCHWEDEN
UMBERTO DERAMO
ALAIN MORATA
GREG PACTON
URS JENZER
DANIEL LYBAERT
CHRIS WHITTY
RENE VAN ECHELPOEL
ARTIST RAJNANDINI
SOUNAK BANERJEE
WEI FU
BAPPADITYA KUNDU
VASILIS KAZEPIDIS
ASIM KUMAR CHAUDHURI
CHAN SENG TANG
JOHN R. EAST
DEVARAJASETTY S KIKKERI
NANCY YOK SIM LAM
VINAYA MATHEWS
MARGARET BOIKE
WONG SIEW HEONG
THAN NGUYEN
STEVEN STAVRI
TIN SANG CHAN
WOODPECKER HUANG
KOSTAS CHALKIADAKIS
ROBERT DAVIS
HEIN HTET
YIPING XU
TECK BOON LIM
BARUN SINHA
ARNALDO PAULO CHE
DIBAKAR ROY
BISWANATH SINHA
SATHYANARAYANA C.R.
LUC STALMANS
HANSA TANGMANPOOWADOL
MRINAL SEN
MOHAMMAD NAWAZ
ANUPAM CHAKRABORTY
NILENDU BANERJEE
ALEKSANDAR TOMULIC
LING GYI CHAO
VIVEK KALLA
SA KIM TRAN
RANAJABEEN NAWAB
VENKATESH BS
CHING CHING CHAN
ERUKULLA VEERESHAM
ANITHA MYSORE
RAGHAVENDRA JOSHI
RAJAT DAWN
SAMIR KUMAR SAMANTA
GANGADHAR AG
JINESH PRASAD
ABHIJIT DAS
TAPAS KUMAR PAUL
SRIMANTA RAY
JOSEF KASTNER
NARAYANASWAMY K M
BISWAPRIYO KUNDU
SUBRAMANYA CK
SHIRISH JHAVERI
NILADRI DHARA
BARBARA SCHMIDT
UDAYAN SANKAR PAL
SHERIBELLE KARPER
MITHUN PRAKASH PRABHU
S CHANDRASHEKAR